Brunch Jakościowy Bielany Wrocławskie 23.05.2019

23 maja 2019, w oddziale Team Prevent w Bielanach Wrocławskich odbył się Brunch Jakościowy. Tym razem dedykowany kobietom pracującym w branży motoryzacyjnej. Ta edycja nosiła nazwę „Automotive (z) kobiecą pasją” i wzięło w niej udział 51 uczestniczek.

Tematy poruszane na Brunchu odnosiły się do najważniejszych informacji o Zatwierdzonych Interpretacjach (SI) i Często Zadawanych Pytaniach (FAQ), zarówno do standardu IATF 16949:2016, jak i do Wytycznych do certyfikacji. Uczestniczki miały możliwość zapoznania się z polską wersją językową tych dokumentów, które stanowią nieodzowną część tych standardów.  W kolejnej części prelekcji zostały przedstawione nowości w świecie jakości, m.in. wykaz najświeższych informacji o zapowiadanej publikacji nowego zharmonizowanego podręcznika FMEA. Kolejny wykład, z zakresu zmian i nowości w normie ISO 19011:2018 dotyczącej auditowania systemów zarządzania połączony był z grą tematyczną. Dzień zakończony został prezentacją  makijażu biznesowego, którego tajniki zdradziła nam Pani Wioletta Nowak z firmy Voila Make Up.

„Doświadczenie uczy nas, że dzięki długiemu błądzeniu odkrywamy krótszą drogę” – to właśnie te słowa Thomasa Hardy przyświecały nam w czasie spotkania. Mamy nadzieję, że dzięki wymianie poglądów i doświadczeń w codziennej pracy, a także inspirującym dyskusjom każda z uczestniczek poczuła ducha „Automotive (z) kobiecą pasją”.

W czasie Brunchu prezentowana była także oferta Wydawnictwa Team Prevent. Przedstawione zostały podręczniki referencyjne, jak również autorskie publikacje TP oraz nadchodzące plany wydawnicze. Była to także doskonała okazja do zebrania informacji o zapotrzebowaniu na kolejne tłumaczenia – chętnie wysłuchaliśmy propozycji uczestniczek Brunchu.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w Bielanach Wrocławskich. Do zobaczenia na kolejnej edycji Brunchu Jakościowego!

Brunch Jakościowy Poznań, 27.09.2018

27. września 2018, nad jeziorem Malta w Poznaniu odbył się organizowany przez Team Prevent Poland Brunch Jakościowy. Inicjatywa zorganizowania 3-godzinnego spotkania, z którą Team Prevent powrócił po dwóch latach skupienia się na rozwijaniu swojej wizytówki w motoryzacji – Konferencji TOP automotive, spotkała się z ciepłym przyjęciem.

Brunch, planowany wstępnie jako małe spotkanie przy kawie, rozrósł się do spotkania ponad 50 specjalistów z zakresu jakości z ramienia ponad 30 firm automotive. Wszystko sprzyjało – dogodne miejsce, piękna pogoda i godziny pozwalające na dotarcie nawet z odleglejszych zakątków Polski. Nawet to, że lokalizacja Brunchu nie do końca znana była systemowi GPS, nie przeszkodziło uczestnikom w zjawieniu się na czas. Duże zainteresowanie wskazuje na potrzebę oderwania się od codziennych obowiązków osób z automotive i spojrzenia na tematy jakościowe.

Krótko, zwięźle i na temat. W ciągu trzech godzin zdążyliśmy omówić najważniejsze aspekty zmian w standardzie motoryzacyjnym (SI do IATF 16949) oraz związanych z nimi najczęściej pojawiających się pytań (FAQ), jak również zgłębić tematykę CSR-ów grupy Volkswagen i ich punktów przecięcia z wymaganiami Formel-Q. Nie zabrakło omówienia tak ważnych w motoryzacji kwestii bezpieczeństwa wyrobu, odpowiedzialności za niego i związanych z tym wymagań prawnych, systemowych oraz klientowskich. . Tematy dobrze znane chociażby z regularnych szkoleń nadal wymagają uwypuklenia, inne przypomnienia o swojej obecności w automotive. Ten fakt zachęca nas do podejmowania kolejnych działań tego typu w ramach naszej pracy.

Trenerzy Team Prevent, którzy na co dzień wspierają naszych klientów w rozwiązywaniu problemów jakościowych i pokrewnych, czy to w ramach szkoleń, konsultacji, czy też stałej bytności na zakładach, podzielili się swoim doświadczeniem w zakresie tematów, w jakich się specjalizują. Podczas przerw następowała wzmożona wymiana zdań, poglądów, pytań i odpowiedzi.

Jako licencjobiorca VDA QMC, Team Prevent Poland przedstawił nowości szkoleniowe, jakie są już w trakcie przygotowania na rok 2019. Pokazał również najnowsze dzieło naszych tłumaczy branżowych – zatwierdzone przez VDA QMC polskie wydanie podręcznika VDA 16. Jednocześnie zachęcił do korzystania z oferty Wydawnictwa Team Prevent, jako alternatywy dla nabywania publikacji IATF i VDA QMC za granicą, w innych językach.

Lokalizacja Brunchu nie była przypadkowa. Team Prevent Poland od dwóch lat działa w zakresie jakości w Wielkopolsce, nadzorując projekty szkoleniowe, inżynieryjne oraz wsparcia produkcyjnego z biura w Swarzędzu. Przedstawiciele biura byli obecni wśród prelegentów i uczestników Brunchu i uświadomili uczestnikom z regionu, jak bardzo polepszyła się ich dostępność dzięki geograficznemu wyjściu naprzeciw klientowi.

Organizator wykorzystał możliwość spotkania się z tak szerokim gronem specjalistów do uzyskania ich opinii na temat potrzeb szkoleniowych, wsparcia inżynieryjnego, optymalizacji procesów, wdrożenia systemów, C&R i innych. Na bazie feedbacku od uczestników zostaną przygotowane podwaliny pod kolejny Brunch Jakościowy, do realizacji którego przymierzamy się już na wiosnę 2019.

Z niektórymi z uczestników Brunchu spotkamy się „na TOPie” w Częstochowie w dniach 28-30.11.2018. Z pozostałymi oraz osobami, które tym razem nie mogły do nas dotrzeć, mamy nadzieję zobaczyć się podczas kolejnych inicjatyw cyklicznych, o których miejscu i czasie będziemy informować.Brunch Jakościowy 2012-2014